Burun Estetiğinin Zararları

13 Nisan 2014 - 21:00

Estetik operasyonlar ülkemizde her geçen gün yoğun talepler almaktadır. Geçtiğimiz yıllarda yüksek maliyetli olması ve halk içinde soğuk karşılanması nedeni ile toplumun sadece yüksek gelir kesimine hitap eden bu operasyonlar artık herkes tarafından rağbet görmektedir.

Her operasyonun belli bir riski vardır. Estetik operasyonlar arasında en az riski olan estetik operasyon çeşidi burun estetiği ve göğüs estetiğidir. Az olan bu riskin artmaması için, bu operasyonu yapan cerrahın bu konuda çok tecrübeli olması gerekmektedir. Günümüzde artık bu operasyonu uygulayan birçok cerrah bulunmaktadır. Burun ameliyatı olmak için öncelikle hangi cerrahı tercih edeceğimize karar vermeliyiz. İşinde başarılı cerrahlarımızın operasyonlarında, burun estetiği fiyatları diğerlerine göre yüksek olacaktır. Çünkü ülkemiz bu konuda yeni gelişmektedir ve bu konuda tecrübe sahibi cerrahlarımız henüz azdır. Bu nedenle bu estetik operasyonu uygulamaya kararlı isek öncelikle en iyi cerrahı araştırmalıyız. Tecrübeli cerrahlar öncelikle sağlık koşullarımızın bu operasyona uygun olup olmadığını araştıracaklardır. Akabinde yapılan görüşmeler neticesinde, operasyonu uygulayıp uygulamayacağımıza yine beraber karar vereceğiz. Estetik operasyonların zararı, eğer uygulayan cerrah işini iyi yapıyor ise, yoktur. Çünkü cerrahın işini iyi yapması demek, operasyon sonrası  nasıl bir görünüme kavuşacağımızı ve kendimizi nasıl hissedeceğimizi bildiği anlamına gelir. Bu manada operasyonu uygulayan cerrahın konuya ve bize nasıl yaklaştığı, bu işte iyi olup olmadığını göstermektedir.

Estetik operasyonların ortak amacı bireye kendini iyi hissettirmektir. Operasyondan sonra iyi hissetmemiz tamamen operasyon öncesi kararlılığımız ile doğru orantılıdır. Sonuç olarak estetik operasyonların başarısı hem bizim kararlılığımız hem de operasyonu uygulayan cerrahın bu konuyla ilgili tecrübesine bağlıdır. Operasyondan sonra kendimizi mutlu hissetmek istiyor isek kesinlikle tecrübeli bir uzman hekimden yardım almalıyız.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği