Burun Estetik Operasyonları

30 Ocak 2013 - 15:32

Burun Estetik Operasyonları

Burun Estetiği

Burun estetikleri operasyonlarında en önemli unsur doğal görünümü yakalamaktır. Bu nedenden dolayı şüphesiz kişiye özel olarak bilgisayarlı çizim yapılması gerekir. Başarılı bir burun operasyonu sonrası burun hem düzgün olmalı hem de dışarıdan bakıldığında operasyon yapıldığı fark edilmemelidir.

Burun kişinin yüz bölgesinde güzelliği belirleyen en önemli organlardan biridir. Estetik operasyonlar içinde en çok uygulanan ve en özel operasyon olarak kabul edilir. tıp dilinde burun estetiğine rinoplasi adı verilir. Burun estetiği operasyonları daha çok buruna şekil vermek için uygulan bir işlemdir. Burun yapısı, küçültülebilir, büyültülebilir, burun ucu kaldırılıp indirilebilinir. Aynı zamanda eğrilikler söz konusu ise düzeltmeler yapılabilir., burun dolgunlaştırılabilir. Burun estetiğinde amaç, burunun yüze

Uygun, doğal bir yapıda olmasını sağlamak ve nefes alıp vermeyi de kolaylaştırmaktır.

Kimler burun estetiği için uygundur?

Burun estetiği ergenlik döneminin sonlanması ile beraber burnun son şeklini alması itibari ile herkese yapılabilir. 18 -  20 yaş itibari ile estetik operasyon uygulanabilir. Burun estetiği yaptıracak kişilerin fiziksel gelişimin yanı sıra kişilik gelişimlerini de tam anlamı ile tamamlamaları gerekir. Kişisel gelişimi tam olarak oturmamış kişilerde burun estetiği uygun bir operasyon değildir.

Burun estetiğinde dizayn

Burun estetiğine başlanmadan evvel mutlaka kişinin yüzüne uygun olan burun modeli belirlenmelidir. Seçilen burun modeli yanaklar, dudak, alın ve çene ile uyumlu olmalıdır. En doğru seçim yüz hatlarına uygun ve doğal görünümlü bir burun modelidir. Burun estetik operasyonlarında en önemli kural doğal görünümü yakalamaktır.

Burun estetik operasyonu sonrası

Operasyondan sonra gelen dönem oldukça rahat geçer. Ameliyat sıkıntıların oluşmasına neden olmaz. Ancak zaman zaman hafif şiddetli ağrılar olabilir. Bu tür ağrılar ağrı kesici ilaçlar ile giderilebilir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği