Burun Şekillendirmek Amacı ile Yapılan Estetikler

26 Ocak 2013 - 15:05

Burun Şekillendirmek Amacı ile Yapılan Estetikler

Genel olarak estetik burun ameliyatları günümüzde hem erkekler hem de kadınlar için en yaygın olan ve sık yapılan ameliyatlardır. Her insanın kendi yüzündeki burun yapısı oldukça önem taşımaktadır. Çünkü bir kişiyle tanıştığınızda yüzünüzde ilk dikkat çeken yer burun yapısı olmaktadır. Özellikle burnun anotomik yapısı, eğrilikler, kırıklar ve kaza sonrasında oluşan deformasyonlar sebebi ile burun yapısını beğenmemektedir. Çoğu zaman görsellik açısından estetik burun ameliyatları yapılmaktadır.

Kişinin burun yapısındaki şekil bozuklukları bazen doğumsal bazen de sonradan olabilmektedir. Özellikle çocukluk döneminde çok güzel bir yapısı olabilir ancak ergenlik döneminde burun yapısı farklı olarak değişmektedir. Kişide ergenlik öncesinde yâda sonrasında burnuna almış olduğu darbeler sonucunda şekil bozuklukları meydana gelmektedir.

Genellikle burun yapısındaki şekil bozukluğundan dolayı alay konusu olabilmektedirler. Genç insanlarda bu alay geçmeler ciddi bir psikolojik sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bu sebepten dolayı birçok genç özellikle 20 yaşından önce estetik burun ameliyatı olmaktadır. Ayrıca burnu ile alay geçilen gençlerin sosyal yaşamlarını da farklı olarak etkilemektedir.

Çoğu zaman sağlık problemleri sebebi ile burun operasyonları tercih edilir. Çünkü burundan nefes alamama en büyük sorun olmaktadır. Herhangi bir kaza yada travma sonrasında burunda oluşan kırıklar, eğrilikler ve tıkanmalar gibi pek çok problemlerle karşılaşılmaktadır. Burun operasyonlarında genellikle burun fonksiyonlarını tam olarak yerine getirmesi için yapılmaktadır.

Burun estetiği olmaya iten nedenler şunlardır:

  • Kişinin doğumsal olarak burunda eğriliklerin olması
  • Tıkanma sebebi ile nefes alamama problemleri
  • Yüzüne oranla büyük burun yapısının olması
  • Özellikle normale oranla burun deliklerinin büyük olması
  • Kaza yada travma sonucunda eğrilikler
  • Darbe alınması neticesinde burun yapısında olan kırıklar
İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği