Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

14 Eylül 2012 - 22:17

Burun ucu estetiğinde burunun dışında herhangi bir iz kalmaz. Burun iç kısmından yapılan kesiyle lokal anestezi ile girilir. Genel anesteziye genellikle gerek olmaz. Burun sırtına herhangi bir müdahale yapılmayacaksa lokal anestezi yeterlidir. Burun içerisindeki kıkırdaklar dikişlerle şekillendirilir eğer kıkırdak eksiği varsa alınan kıkırdak greftleriyle kaburgadan olabilir. Kulak kepçesinden alınan kıkırdak greftleriyle veya kıkırdak aşılamalarıyla burun ucu büyütülebilir. Bunun dışında yumuşak dokuya çeşitli müdahaleler yapılıp kalın derili hastaların derilerini bir miktar inceltilmesi güvenli bir şekilde sağlanabilir.

Burun Ucu Ameliyattından Sonra

Ameliyattan sonra burun içerisine silikon sprintler yerleştirilebilir. Eğer burun içindeki septum denilen orta bölmeye herhangi bir müdahele yapılmışsa o zaman silikon yaprakçıklar yerleştirilmesi gerekebilir. Tampon kullanılmaz. Dış kısmında ise bir alçı atel veya sadece bir bandaj olabilir. Bu yapılan cerraji müdahalenin büyüklüğüne göre değişebilir. Eğer çok küçük bir burun ucu müdahalesi yapıldıysa sadece bandaj yeterlidir. Ancak daha komplike bir müdahale ise ve burnun çok iyi korunması gerektiği düşünülüyor ise o zaman alçıda ek olarak yapılabilir. Alçı bir hafta sonra alınır. Silikon sprintler en erken bir hafta sonra alınır. Bazı durumlarda ise bir kaç hafta sonra alınabilir.


İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği