Buruna Estetik Ameliyatı

17 Nisan 2013 - 19:50

Estetik görünüş tahmin edersiniz ki hepimiz için vazgeçilmez bir unsurdur. Çoğu insan dış görünüşünü kafasına takar ve her bakımdan en mükemmeli olmak için çabalar. Tabii ki dış güzelliği denilince de ilk bakılan yer şüphesiz yüzümüzdür ve yüzümüzde bir organımız var ki görünüşümüzde çok önemli bir yer tutar. Hepinizin tahmin ettiği gibi burnumuzdan bahsediyorum. Burnum niye bu kadar büyük ya da yan profilden hiç de iyi gözükmüyorum gibi sebepler yüzünden burnunun şeklinden memnun olmayan birçok insan estetik operasyona kadar varan bir süreç içinde buluveriyor kendini. Ya da kaliteli bir yaşam sürebilmemiz için sağlıklı bir şekilde nefes alıp verebilmek için de bu operasyonlara başvurabiliriz.

Ülkemizde burun estetiği operasyonu en çok yapılan ameliyatlar sırasında neredeyse en ön sıralarda yer almaktadır. Çünkü bu ameliyat yapılırken aslında iki şey birden hedeflenir. Hem güzel bir burun elde etme çabası hem de sağlığımız için kaliteli nefes alıp verme olayının sağlanması. İşte bu iki sebepten dolayı en sık yapılan bir operasyondur. Fakat başka bir konuda var ki bu ameliyatın diğer ameliyatlar gibi bir standardı yoktur. Yani kişiye özel yapılır. Çünkü herkesin yüz yapısı, dudak yapısı, göz ve kaş yapısı tamamen birbirinden farklıdır ve bu yüzden özel çalışılması gerekir. Yani bir fıtık ameliyatı gibi herkese aynı şekilde müdahale edilemez. İşte bu yüzden de bir o kadar da zor bir ameliyattır. Ayrıca bu ameliyatlarda en önemli noktalardan biride doğal estetiği koruyabilmektir. Sırf güzel bir burun olacak diye de o yüze yakışmayan bir burun yapılmamalıdır. Yani her hastanın kafasında hayal ettiği bir burun kendisine yakışmayabilir. Bunlar operasyon öncesi hastaya en ayrıntılı şekliyle anlatılmalı ve hasta ameliyat sonrasında her hangi bir sürprizle karşılaşmamalıdır.

Başvuracağınız plastik cerrah size bu konuda gerekli bilgiyi verecek ve sizi hem doğal hem de sağlıklı bir burna kavuşturacaktır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği