DETAYLARIYLA BURUN ESTETİĞİ

04 Şubat 2013 - 15:49

Burun estetiğinde tavsiye edilen zaman 17 yaş sonrasıdır. Nedeni ise burun büyümesi büyük ölçüde sona ermiş, alacağı şekli son haliyle almıştır. Bir tek ameliyatla burun için istenen farklı detaylar üzerinde işlemler gerçekleştirilir. Burun yapısı olması gerekenden büyük ise; küçültülebilinir, küçük ise; büyültülebilinir, kemer kişiyi rahatsız etmekteyse törpülenebilinir, dudak ve burun arasındaki açı yeniden düzenlenebilinir, sağlık problemlerine nefes alıp vermeye yol açan bir durum var ise hepsi aynı anda genel anestezi ile sonlandırılabilinir.

Burun estetik Ameliyatı sonrası hasta çok etkin bir ağrı ile karşılaşmaz, doktor oluşabilecek ağrılar için ağrı kesici ilaçlar önerecektir. Oluşan morluklar hastayı olumsuz yönde etkileyecek en aza indirmek için ise soğuk kompresler uygulaması önerilecektir. Hasta yatar pozisyonda iken yastığını yüksek tutarsa daha rahat nefes alabilecek ve kendini daha rahat hissedecektir.

İlk günler hasta eğilip doğrulurken, gülerken gerginlik hissetse de iş yaşantılarına dönmeleri bir haftayı geçmeyecektir.

Burun ameliyatından sonra nezle hissinin yaşanması normal olan bir durumdur. Buna karşın ek olarak koruyucu antibiyotik önerileri doktor tarafından verilecektir.

Detaylarına dikkat edildiği sürece burun estetiği düşünüldüğü gibi zorlayıcı bir süreç değildir. En önemli adım karar vermektir. Sonrasında kendiliğinden gelişen olaylar kişiyi motive eder. Hayal kırıklığı yaşamamak için iyileşme süreci hakkında yeterli bilgi edinilmelidir. Mucize bir şekilde yarın uyanacağım ve ‘’aynada yeni bir ben’’ diye bir şey söz konusu değildir. Adım adım zamana yayılmış sistem zinciridir. En son ulaştığınız tablo sizi yeteri kadar tatmin edecek eksik olan öz güveninizi yeniden kazandıracaktır.

Yeterli araştırma sonrasında atacağınız adım belki de bugündür. İstenilen burun şekline ulaşmak zannedildiği kadar da zor değildir. Burun estetiği konusunda uzmanlardan destek alabilir, hayatınızın yönünü değiştirebilirsiniz.

 

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği