En İyi Burun Estetiği

15 Nisan 2014 - 0:08

Ülkemizde estetik operasyonların geçmişi çok eskiye dayanmamaktadır. Buna rağmen bu konuda kendini geliştirmiş ciddi uzmanlarımız vardır. Günümüzde her yıl 5 milyondan fazla kişi estetik operasyon yaptırmaktadır.

Toplumumuzda yüksek maliyet gerektirmesi ya da bu konuda çekimser kalınması nedeni ile, sadece belli bir kesim tarafından tercih edilen estetik operasyonlar, günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Özellikle burun estetiği ve göğüs estetiği operasyonlar arasında en çok talep görenler arasındadır. Burun ameliyatı göğüz operasyonuna göre daha ürkütücü görünse de, yüz güzelliğimiz söz konusu olduğundan bu konu özel bir kategoriye girmektedir. Bu operasyonların yapıldığı yer ve yapan uzmanın tecrübeli olup olmadığı çok önemlidir. Estetik operasyonlar şuanda ülkemizde en fazla İzmir, İstanbul, Antalya ve Ankara’ da yapılmaktadır.

Diğer illerde de ciddi uzmanlık tecrübesi olan uzmanlarımız mevcuttur. Saydığımız şehirlerde yaşayan kesim daha fazla ilgi gösterdiğinden, bu illerde bu konuya yönelik daha fazla uzman ve klinik vardır. Burun estetiği fiyatları tabii ki biraz daha özel bir gereklilik olduğundan ve hassas bir talep olduğundan yüksek maliyetlidir. Yüksek olmasının nedeni henüz ülkemizde bu işlemi her uzmanın başarı ile yapamıyor olmasıdır. Belli uzmanlar bu konuda ciddi çalışmalar yapmışlardır. Şuanda ülkemizde estetik operasyon geçirmiş birçok kişi vardır. Bu kişiler ile yapılan anketlerde, yaptırmadan önce oldukça tedirgin oldukları gözlenmiştir. Yaptırdıktan sonra da gayet memnun olarak hayatlarına devam etmektedirler.

Toplumumuz yeni olgulara ilk başta çekimser kalmaktadır. Estetik operasyonlar bir sağlık probleminden çok kişisel talep olarak bilindiği için, belli bir kesim sıcak bakmamaktadır. Oysa estetik operasyon yaptıran kişilerin ortak talepleri kendilerinden memnun olmaktır. Operasyon yaptıran kişilerin, yaptırdıktan sonra bu konuyla ilave olarak başka sağlık sorunu yaşamadıkları gözlenmiştir.

 

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği