Estetik Ameliyatlardan En Çok Yapılanı Burun Estetiği

28 Mayıs 2013 - 1:22

Burun estetiği son yıllarda en çok yapılan estetik türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişinin dış görüntüsü çok önemlidir. Birçok insan kendi dış görüntüsünü beğenmemektedir. Bu sebeple bazı cerrahi yollara başvurmaktadır. Bu cerrahi yollar ile kişi görüntüsünü düzelterek mutlu olmayı hedefler. Genellikle doğum sırasında insanın fizyolojisini belirleyen yüz hatları bazı kişiler tarafından beğenilmez ve bu durumda kişilerin mutsuz ve kendisiyle sürekli çatışma haline girmesine neden olmaktadır. Özellikle yüz hatlarınızda memnun edici bir görüntünün aksine, sizi rahatsız eden bir etken gitgide içinizde büyük bir sorun halini almaya başlar.

Burun estetiği, kişiler genellikle ergenlik çağında bedenindeki, yüzündeki bazı olumlu veya olumsuz yerleri keşfetmeye başlarlar. İnsan yüzünün şekillenmesinde büyük rol oynayan burnumuzun düzgün hatlara sahip olmasını isteriz. Bazı durumlarda doğumdan sonra herhangi bir kaza sonucu burnumuz hasar görmüş olabilir ve bu durum hayatımızı büyük ölçüde olumsuz bir şekilde etkiler. Burnumuzun yüzümüze göre olduğundan büyük olması, yamuk olması ve kemerli olması insanı rahatsız eder ve bu durumu düzeltmek adına cerrahi yollara başvurmaktadır. Özellikle son yıllarda tıbbın gelişmesi ile bu operasyonlar çok fazla yapılmaktadır ve çoğu da sağlık nedenlerinden değil de keyfi olarak yani, güzelleşmek adına yapılan operasyonlardır.  Estetik cerrahi kavramı kişinin görüntüsünü düzeltmek adına yapılan ve kişinin kendi isteğiyle yaptırdığı operasyonlardır. Bazı durumlarda sağlık nedeni ile burundan doğru düzgün nefes alamama durumu bu operasyonların yapılmasını da gerektirir.

 

Burun estetiği sosyal çevrenin baskısı sonucu da başvurulan bir yöntem olarak nitelendirebiliriz. Kişi burun yapısından memnun olmadığı dile getirmeye başladığı andan itibaren çevresinden de onu destekleyecek kileri bulduğu zaman burnunu düzeltmek adına bu tür operasyonlara kendi isteği ile başvurmaktadır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği