Estetik Burun Ameliyatları

31 Ocak 2013 - 22:44

En önemli olan organımız burun insanların hem sağlığı hem de estetik yönden önemli işlevlere sahip olmaktadır. Yüzün tam ortasında bulunan ve insanlarla karşılıklı birebir iletişim sırasında en önemli odak noktası olmaktadır. Burunun estetikliği kişinin yüz güzelliğini ortaya çıkarırken farklı bir şekil bozukluğunda ise diğer görünen güzellikleri gölgelemektedir. Bir kişinin yüz hatları ne kadar güzel olursa olsun burunun da herhangi bir şekil bozukluğunun olması nedeni ile güzellik arka planda kalmaktadır.

Ayrıca estetik açıdan değil sağlık açısından da çok önemli olmaktadır. Özellikle nefes alma problemleri ya da burun eğriliği, kaza sonucunda şekil bozuklukları gibi pek çok sebepten dolayı estetik burun ameliyatları tercih edilmektedir. Burun operasyonları genel anlamda burunun yeniden şekillendirilmesi olarak isimlendirilmektedir. Bu ameliyatın en büyük amacı kişideki burun fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde yerine getirmesini sağlamaktır. Ayrıca burnun yapısının doğal ve estetik görünümüne yeniden kazandırmak için estetik burun ameliyatı sıklıkla tercih edilmektedir.

Genel olarak burun operasyonu yaptıran kişiler burnunun estetik görünümünü beğenmeyen kişilerdir. Özellikle burun büyüme küçültme işlemleri de burun yapısına göre düzetilmektedir. Bir kaza sonucunda burunda eğrilikler, burunun kırılması, nefes alamama problemleri, tıkanıklıklar gibi pek çok sebepten dolayı bu kişilere estetik burun ameliyatları yapılarak sorun giderilmektedir.

Estetik burun ameliyatları genel olarak en zor ameliyatlardan biri olmaktadır. Çünkü burun yüzün tam ortasında bulunduğu için eğer düzgün olarak şekillendirilmez ise hem görsellik açısından hem de sağlık fonksiyonlarını tam anlamıyla yerine getirememektedir. Zaten sağlık problemi yaşayan kişi eğer burun operasyonu yaptırmış ise bütün burun fonksiyonları doğru olarak çalışmalıdır. Öyle ki burun estetiği hem sağlık hem de görsellik açısından önem teşkil eden bir ameliyattır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği