Estetik Burun Operasyonları

08 Şubat 2013 - 18:04

Estetik Burun Operasyonları

Burun, yüzün tam ortasında yer alır ve dikkat çeken bir organımızdır. Burun yüz organları ile uyumlu değil ise baktığımız yüzün hoş olmadığını düşünürüz. Estetik açıdan önemli olduğu gibi nefes alıp vermemiz açısından fonksiyonu büyüktür.

Görünüş yönünden hoş olmayan burun yapısı insanlarda özgüven eksikliğine yol açar. Rinoplasti en yaygın estetik burun ameliyatıdır. Burun ameliyatları ile burnunuzu küçültebilir, burun kemerini değiştirebilir, burnunuzla dudak arasındaki açının değiştirilmesini isteyebilirsiniz.

AMELİYAT

Doktorlar genellikle çoğu durumda genel anesteziyi tercih etmekle birlikte bazı durumlarda lokal anesteziyi tercih etmektedirler. Ameliyatlar genellikle bir saat sürmektedir. Ameliyat sırasında mevcut probleme yönelik işlemler yapılacaktır. Kapalı teknik ile yapılan cerrahi operasyonlar tecrübeli hekimler tarafından tercih edilmektedir. Komplike vakalarda açık teknik tercih edilebilir.

AMELİYAT SONRASI

Ameliyat sonrasında baş ağrısı dışında çok ciddi sıkıntılar olmamaktadır. İlk gün soğuk kompres uygulamak gerekmekte ve başınızı yüksek tutarak dinlenmeniz gerekmektedir. Daha sonraki iki üç gün morluklar ve şişlikler belirecektir. Bunlar iki hafta içerisinde geçecektir.

Burun ameliyati sonrasında hastalar bir kaç gün sonra sosyal hayatlarına devam edebilmektedirler. Bir haftanın sonunda burun üzerindeki atel alınmış olacaktır. İkinci haftanın sonunda ise burun tamamen açıkta bırakılacaktır. Sekiz hafta süre ile darbe ve çarpmalardan korunmanız gerekmektedir. Bir kaç hafta sıcak sudan kaçınmak gerekir. Yaklaşık iki ay boyunca gözlük kullanılmaması önerilir.

Hastalar çoğu kez ilk günlerde morluklar ve şişliklerden dolayı kendilerini iyi hissetmezler. Hasta gün geçtikçe moral bulmakta ve kendine güveni artmaktadır. Burun Ameliyatından bir yıl sonra tamamen belirsiz olan şişlikler vs. sona erecek ve tam şeklini alacaktır.

Etrafınızdaki insanlar ilk etapta tam sonuca ulaşılmamış bulabilir bunlara kulak asmayınız çünkü bu ameliyat sonrası biraz sabırlı olmanız gerekmektedir. Tüm şikayetleriniz bitmiş şişlikleriniz geçmiş normal hayatınıza dönmüş olabilirsiniz fakat unutmayınız ki tam sonuca ulaşmak için bir yıl kadar zamana ihtiyacınız vardır…

 

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği