Günümüz ve Burun Estetiği

08 Mayıs 2014 - 22:49

Günümüzün gelişen ve değişen teknolojisi sayesinde insanlar artık pek çok sorununda anında bir çözüm yolu bulabilmektedir. Eskiden insanlara üzüntü ve keder veren sorunların çözümleri günümüzde artık çok daha kolay çözümlere sahip olduğu görülmektedir. Bunlardan bir tanesi de burun estetiği olarak bilinmektedir. İnsanın tarihsel serüvenine bakıldığında güzelleşmek için değil kaza, doğum ve kalıtım bozukluğu yaşayan insanlar bunun çaresini bulamaz ve böyle yaşamlarını devam ettirirdi. Ancak günümüzde bunun sorunu burun estetiği cerrahi operasyonları ile gerçekleştirilmektedir.

Peki burun estetiği nasıl gerçekleştirilmektedir? Burun estetiği cerrahi bir müdahale olduğu bilinmektedir. Kişilerin isteklerine ve hekim doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Ancak burun estetiği kişinin hemen istediği zaman gerçekleşecek bir olgu değildir. Bunun için bazı madde ve kaideler bulunmaktadır. Doktor kontrolünde gerçekleşen bu süreç bireyler için önemli bir sabır göstergesi olarak nitelendirilmektedir.

Peki burun estetiği ile ne gibi durumlar da değişiklik söz konusu olarak görülmektedir? Burnun görünümünü iyileştiren bu cerrahi uygulama genel olarak yüzünüzün görünümünü de iyileştirebilmektedir. Burun estetiğinde yapılan kesiklerin büyük bölümü gözle görülmesi mümkün olmayan burun içi alanlarda yapılmaktadır. Bazı uygulamalarda cerrahi kesik burun deliklerini birbirinden ayıran cilt alanında yapılabilmektedir. Bu süreçler içerisinde belirli miktarda kemik ve kıkırdak çıkarılır veya yeniden şekillendirilmiş bir burun oluşturmak üzere düzenlenmektedir. Operasyon sırasında burun içerisine tampon varsa çıkarılmaktadır. Bu dönemde, yedi gün süreyle ilave olarak burun kanatlarına bant uygulanır ve ardından bu bantlar da alınmaktadır. Operasyon sonrasında oluşan morluk ve şişliğin büyük bölümü çoğunlukla ameliyattan sonraki iki haftada kaybolduğu bilinmektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği