İz Bırakmayan Burun Estetiği Ameliyatı

21 Haziran 2013 - 19:56

Burun estetiği ameliyatında yeni geliştirilen bu yöntem yaklaşık 2 saat sürmektedir. Genel anestezi altında yapılır. Burundaki dış ve iç yapısal bozuklukların düzeltilmesi ve cerrahın uyguladığı teknikler operasyon zamanında değişikliklere neden olabilir. İz bırakmayan teknik burunun delik içerisinden yapılan kesi ile yapılır. Buna kapalı teknik denmektedir. Bu yöntem uzmanlık gerektirmektedir. Plastik estetik cerrahide gerek olmadıkça artık tampon kullanılmamaktadır. Özellikle ameliyat sonrasında burunun dış görüntüsünde ameliyat izi olmamaktadır.

Burun estetiği ameliyatı sonucunu etkileyen faktörler bulunur. Bunlardan ilki sigara kullanımı, dengeli beslenme, burundaki bozukluğun derecesi, burun içyapısının kalınlığı veya inceliği, burun derisi kalınlığı ve inceliği, deri altı dokusundaki kalınlık kişiseldir ve ameliyat sürecini etkilemektedir. Nefes darlığı yani nefes alma sorunu burun estetiği ameliyatı sırasında ortadan kaldırılır. Hem nefes problemi giderilir hem de estetik burun oluşturulur. Operasyon sırasında burun boyutu yapılandırılırken burun ucu şekillendirme işlemi de yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatında kişinin kemik ve kıkırdak gelişimini tamamlanmış olması önemli bir unsurdur. Genellikle bayanlarda sınır 17 iken erkeklerde 18 yaş ve sonrası operasyon için gerekli yaş sınırlamasıdır. Bu yaşlarda genellikle vücut gelişimi tamamlanmış olur. Aksi takdirde gelişmekte olan bir biriye bu işlem uygulandığında ileriki zamanlarda istenmeyen sonuçlar oluşabilmektedir. Çok acil durumlar dışında yaş şartı uygulaması cerrahlar için önemli bir kuraldır.

Burun estetiği ameliyatı, 2 ile 3 saat arasında sürmekte, burundaki sorunun derecesine göre süre değişiklik göstermektedir. Hasta kesinlikle ameliyat sırasında ve sonrasında acı hissetmez. Ayrıca burun içerisine yapılan dikişler birkaç gün sonra kendiliğinden düşmektedir. Ameliyattan 7 saat öncesinden itibaren gıda tüketimi durdurulmalı ve hasta bolca dinlenmelidir. Ameliyattan önce hasta üzerinde aksesuar bulunuyorsa çıkarmalı ve rahat kıyafetler tercih etmelidir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği