Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

26 Haziran 2013 - 13:51

Burun estetiği ameliyatı her yaştaki kadınlara ve de erkeklere yapılabilir. Gelişim evresindeki kişilere yani 16-17 yaş arasındaki kişilere bu işlem önerilmez. Burnunda orantısızlık varsa, burun kemiği köprülüyse, önden bakıldığında burun çok büyük görünüyorsa, burunda eğrilik varsa ve burun delikleri çok geniş ise tüm bu durumlar burun estetiği gerektirir. Burun estetiği olmadan önce bir plastik cerraha başvurulmalıdır. Cerrahla yapılan konuşma esnasında doktorun hastayı duygusal ve fiziksel olarak kontrolü yapılır ve operasyonla ilgili bilgi verilir. Ayrıca daha önce gördüğü tedavi, nefes alma sıkıntısı yaratacak herhangi bir alerjik durumunun olup olmadığı, kullanılıyorsa burun spreyini ne kadar aralıklarla kullanıldığı doktora bilgi verilmelidir.

Burun estetiği fiziksel değerlendirmede doktor burun kemiklerini, burun şeklini ve büyüklüğünü inceler ayrıca hastanın beklentilerini karşılamak için birlikte tedavi şekli geliştirirler. Burun estetiğinde ilk adım anestezi işlemidir. Operasyon esnasında hastanın kendini iyi hissetmesi için birkaç ilaç takviyesi yapılır. Genel anestezi altında yapılan bu uygulama da ağrı kesiciler de kullanılır. Bu aşamada doktor kişiye uygun seçeneği sunmaktadır. İkinci işlem kesmedir. Burun estetiği açık ve kapalı olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Kapalı ameliyatta burun iç kısmından kesi işlemi yapılırken açık burun ameliyatında burun kanadı kıvrımı kesilir. Ameliyatın üçüncü adımı ise yeniden şekillendirmedir. Dördüncü adım eğriliğin düzeltilmesidir. Eğer burun kıkırdağında ya da kemikte eğrilik varsa düzeltilmektedir. Ameliyatın beşinci adımı kesi yapılan yerin kapatılmasıdır. Burun kemiğine şekil verildikten sonra deri yeniden kapatılarak kesilen yerler kesilmektedir. Ayrıca burnun değiştirilmesiyle delik etrafından kesim yapılabilir. Altıncı adım ise burunun son durumudur.

Burun estetiği, özel hastanelerde ya da kliniklerde yapılmaktadır. Hasta eğer isterse ameliyat sonrasında bir gün hastanede kalınmaktadır.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği