Operasyon Gerektiren Burun Tipleri

29 Ocak 2013 - 0:29

Kemerli burun: Bu alanda en çok karşılaşılan sıkıntılı durum kemerli burundur. Yapılacak burun operasyonu ile kemer uygun şekilde törpülenmeli ve burun daha uzun görünebileceği için yan işlem gerekebilmektedir. Yalnız törpüleme işlemi fazlaya kaçılırsa hoş olmayan görüntüler açığa çıkabilmektedir.

Geniş aynı zamanda büyük olan burun ucu: Kıkırdağın fazlalığından dolayı geniş burun ucu da oldukça sık rastlanılan türde burun sıkıntılarındandır. Doktorlar bu durumu palyaço burnu diye adlandırmakta, halk arasında etli burun diye söz edilmektedir.

Düşük burun ucu: İnsanı olduğundan yaşlı gösteren ve fazlaca rastlanılan şekil bozukluğudur. İfade sert ve olduğundan soğuk gösterir duruşu. Hasta gülünce daha belirgin bir hal alır. Burun Operasyonu geçiren hastalar kendilerini aynada daha genç görebilmektedirler.

Eğri burun: Bu oldukça ciddi bir problemdir ancak bu konuda tecrübeli hekimler kişiye daha çok fayda sağlayabilmektedirler.

Uzun burun ucu: Bu tip şekil bozukluğuna pinokyo tarzı burun da denilmektedir. Çene küçüklüğü de destekliyorsa çene için de operasyon gerekebilir.

Basık burun ucu: Uzun burun ucunun tam tersidir burun yüze oldukça yakındır. Burnun ucundaki kıkırdak yetersizliğinden kaynaklanabilmektedir. Bu tip hastalar kızgın ifadeli olduklarından yakınırlar. Eksikliğine yönelik hissedilen kıkırdak yapısına ekleme yapılarak burun estetiği ile düzeltilebilecek bir problemdir.

Dar burun: Estetik olarak hoş olmamakla birlikte ciddi derecede nefes alıp verme konusunda sıkıntı yaşanılabilir. Burun mandalla sıkıştırılmış gibi görünür. Bu da istemediğimiz bir görüntüye yol açar. Hastalar sinirli görünüyor olmaktan şikayet ederler. Bu nedenle burun estetiğine yönelirler. Bu sıkıntı bizimle doğuştan gelebileceği gibi sonradan geçirilen ameliyatlar sonucu da olabilir.

İDEAL BURUNA KAVUŞMAK

Güzel ve hoş olan her zaman için doğal olandır. Burada önemli olan sizi daha önceki hayatınızda hiç tanımayan insanların burun estetik operasyonu olduğunuzu anlamamasıdır. Eşiniz, dostunuz, çevreniz ise var olan değişimi elbette fark edecek sizi motive edeceklerdir. Herkes bir tip olsaydı çok anlamlı olmazdı anlamlı olan hoş ve doğal olan burun tipidir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz
  1. Nergiz  ( 26 Ocak 2014 - 22:52 )

    Selam.ben burnumdan 1kez ameliyyat olundum ama ceper eyriliyinden.plastik deyil.ama rahat nefes aliyorum ama burun seklim beni cok rahatsiz ediyor yillardir.Enli,ucu var.kemeri de var.ve emeliyyat zamani kemiyini kirmislar dye burnumun kluk de ucundkluk de var.a duwu

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği