Revizyon Burun Ameliyatı

23 Haziran 2013 - 0:15

Revizyon ameliyatı, yeniden düzeltme ve gözden geçirme işlemidir. Burun estetiği ikinci ameliyat ya da üçüncü ameliyat gibi sayısı arttıkça başarısız sonuçlar alınabilir. İnsanlar defalarca tekrar tekrar burun estetiği ameliyatı olabilmektedir. Bu operasyonlar keyfi olarak yapılmaz. En önemli neden ilk ameliyat sonrasında ideal buruna ulaşamamaktır. Güzel bir burun için ameliyat olanlar bazen kötü sonuçlarla karşılaşabilir. Bunun nedeni cerrahın konusunda uzman olmaması, hastanın istekleri yüzüne yakışmayan bir burun orantısı olması, operasyon sırasında oluşabilecek komplikasyonlardır.

Burun estetiğinde yenilenme maalesef ki uzmanların çok zorlanarak yaptığı bir işlemdir. Bu durumda hasta ya durumu kabullenecek ya da düzeltme ameliyatı olacaktır. Kişi aynaya baktığında ya da insanların bakışlarında bir kusur olduğu fark ediliyorsa, ufak detaylar kişiyi rahatsız ediyorsa yenilenme ameliyatı yapmak hastayı psikolojik ve fizyolojik olarak rahatlatacaktır. Ufak kusurlar doğuştan da olabilir. Bu konu fazla irdelenmemeli ya da isteniyorsa küçük operasyonlarla düzeltilebilmektedir. Burada buna karar vermek sadece hastaya değil aynı zamanda hekime de düşmektedir. Bu konuda hekimden tavsiye almak önemlidir. Estetik burun ameliyatında ki altın kural, daha güzel güzelin düşmanıdır denir. Doğuştan ufak kusurlara sahip olan burun ne kadar kötü görünürse görünsün, ameliyattan sonra kötü olmuş burundan çok daha az rahatsız edicidir. Doğuştan bozukluk olan burunda genel olarak uyumsuzluk içinde doğal bir uyum görülür. Başarısız bir ameliyat sonrasında ortaya çıkan görüntüde ise burun kendi içindeki ahengini kaybeder bu nedenle göze hiçbir zaman hoş görünmez.

Revizyon burun estetiği işleminde daha önceki ameliyatta uygulanan teknikleri bilmek ve hedef sadece bozuk yapının düzeltilmesi olmalıdır. Bu nedenle ilk ameliyatta olduğu gibi birkaç işlem aynı anda yapılmaz. Bu konuya dikkat edilmelidir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği