Rinoplasti Türkiye

22 Mayıs 2013 - 19:05

Rinoplasti, bazı tıbbi sorunların düzeltilmesini sağlarken burnun özelliklerini iyileştirmek için uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Rinoplastide yapılan kesiler burnun iç alanlarında yapılmaktadır. Burun estetiği sağlık nedenleri ile yapıldığı gibi burnu yeniden şekillendirmek için de uygulanır. Erkeklere nazaran kadınların daha çok tercih ettiği bir estetik ameliyattır. Yapılacak burnun şekline karar verilirken güzel bir şekilden daha çok yüze ne kadar uyduğuna dikkat edilmelidir. Burun estetiği ameliyatı nefes almakta zorlanan ve burnunda doğuştan bir deformasyon olan insanlara yapılır. Ama bunların haricinde çarpık burunlara, geniş delikli burunlara, kemerli ve deforme olmuş burunlara da bu işlem uygulanmaktadır. Bu ameliyatın yapılabilmesi için kişinin kıkırdak ve kemik dokusunun gelişmiş olması gerekir. Bu gelişim kadınlarda 17, erkeklerde ise 18 yaşında tamamlanır.

Burun estetiği ameliyatlarında lokal ya da genel anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Hastaların çoğu genel anesteziyi tercih etmektedir. Yapılan işlemde önce kıkırdaklar çıkarılır, şekil bozuklukları değerlendirilerek düzeltilir. Daha sonra burun kemiği kırılarak burun estetiğini bozan kısım çıkarılır ve şekil verilir. Eğer burnun kıkırdak ve kemikleri yeterli değilse vücudun başka bölgelerinde de yararlanılabilir. En çok yararlanılan bölgeler ise leğen kemiği, kaburga ve kulak kıkırdaklarıdır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında buruna tampon koyulur ve burun dışarıdan ince bir alçıya alınır. Herhangi bir sorun çıkmadığı takdirde de ertesi gün hasta taburcu edilebilir. Ameliyatta sonra birkaç gün boyunca burnun kanaması normaldir. Oluşan hafif şişler 3-4 gün içinde iyileşirken, 1 ay boyunca spor, ağır iş, uzun süre eğilmek ve gözlük kullanmak yasaktır. Ve mutlaka güneş ışınlarından da uzak durmak gerekir. Ameliyat sonrası şekil verilen burnun kesin sonucu 1 ya da 1,5 yıl içerisinde sonuç verir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği