Türkiyede Burun Estetiği

09 Mayıs 2013 - 12:56

Türkiye’de estetik çok fazla bireyler tarafından istenilen bir şeydir ve özellikle burun estetiği çok fazla talep görülmektedir çünkü burun yüzün ve bünyenin en çok dikkat çeken bölümüdür. Türkiye’de burun estetiğini bütün hastanelerde ve aynı zamanda özel klinikler de bulabilirsiniz. Türkiye’de burun estetisyenlerin sayısıda gittikçe artmaktadır, dolayısıyla bütün şehirlerde artık fazlasıyla burun estetisyenleri bulunmaktadır. Türkiye’de çoğu zaman dönüşü yapılmayan ameliyatlar yapılmaktadır, yani burun estetiklerini yaptırdıktan sonra pişman olan çok fazlasıyla insanlar bulunmaktadır. Bu insanların şunu asla unutmamaları gerekiyor ki, burun ameliyatları başladıktan sonra doğal buruna geri dönüşü olmayan bir operasyondur ve yaptıkça daha kötü veya daha iyi bir görünüme sahip olabilmekteler.

Türkiye’de her gün en az bir tane burun estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Bazen doktorlar her ne kadar en detayına kadar bilgi verselerde, hastalar direkt olarak estetik yaptırmak istiyorlar ve hiçbir zaman sonrasnı düşünmüyorlar. Bu da bazen hastaların doktorlarına geri gelip “Burnumu mahvettin!” gibi farklı yorumlar yapmalarına neden oluyor, halbuki hepsi hastanın kendi isteğiyle yapılıyor. Burun estetik operasyonları zor değildir fakat operasyon sonrası genel olarak, operasyon öncesinden daha zor bir hale gelebilmektedir. Türkiye’de çok fazla hayranlık yüzünden yapılan burun estetik operasyonları olmaktadır. Hayranlık bazen iyi olmakla beraber, bazense insanların hayatını bozabilecek kadar kötü olmaktadır. Psikolojilerinin bozulmasıyla burun estetiği yaptıranlar, yaptırdıktan sonra daha fazla psikolojileri bozulabilmektedir.

Türkiye’nin her yerinde burun estetiği yapılmaktadır fakat en çok yapılan yerler, elbette ki Türkiye’nin en büyük üç şehri olan İstanbul, İzmir ve Ankara’da olmaktadır. Burun estetiği ne kadar kolay olsada ve sadece günün bir saatini alsada, ciddi bir emek isteyen bir operasyondur. Türkiye’de burun estetiğinin önemi çoğu hastalar tarafından tam anlamıyla anlaşılmadan yapılmaktadır, bu da kimi zaman hastaların istedikleri sonuca, kimi zamanda hastaları daha çok mutsuz eden sonuçlara varabilmektedir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz ( Yayınlanmayacaktır )
Yorumunuz

SON EKLENENLER

hsg Kadın Estetik Cerrah Migren Ameliyatı Migren Ameliyatı acell prp Yağ Aldırma Vaser Liposuction meme büyütme fiyatları Açık Emar Fiyatları Ankara Burun Estetiği